W jaki sposób profesjonalny projektant wnętrz będzie pobierał opłaty?

 

Projektanci wnętrz w Seattle mają bardzo różne style pracy, tak różnorodne jak przestrzenie, nad którymi pracują. Aby pobierać opłaty za swoją pracę, zwykle stosują kombinację metod, w zależności od zakresu usług, które będą świadczyć:

1. Wstępna konsultacja

Na pierwszym spotkaniu pracownia projektowanie wnętrz online ocenia projekt, pokazuje jej portfolio prac, rozmawia o warunkach, sprawdza, czy projekt odpowiada jej możliwościom i usługom, a co najważniejsze, czy ją inspiruje. To dobry moment na przekazanie ważnych sugestii opartych na pierwszym wrażeniu, aby klient mógł ocenić projektanta i przekonać się, czy dobrze się z nim współpracuje. Projektantka wnętrz może lub nie pobierać opłaty za wstępną konsultację, zależy to od jej doświadczenia, nakładu pracy, polityki firmy czy odległości od miejsca, w którym ma być realizowany projekt. Musisz wziąć pod uwagę, że bezpłatna wstępna konsultacja może nie powiedzieć ci wszystkiego, co musisz wiedzieć. Projektantka wnętrz może poczekać, aż podejmiesz decyzję, aby powiedzieć ci, co myśli.

2. Opłaty za utrzymanie

Bardzo często projektant prosi o zaliczkę z góry, zaraz po osiągnięciu porozumienia. Kwota opłaty pokryje kwotę, jaką według profesjonalisty zapłaci za swój czas i czas pracowników poświęcony na zaplanowanie projektu.

3. Cena oparta na opłacie

Projektant szczegółowo sprawdzi projekt, aby ustalić zakres niezbędnych usług i ustali cenę na podstawie m.in. godzin pracy lub metrażu. Cena ta może być płacona w ratach, gdy projekt jest aktywny, w miarę odbierania i dostarczania przedmiotów lub świadczenia usług. Z reguły, aby uzyskać najkorzystniejszą dla siebie ofertę, odrzuć najniższe i wyższe szacunki i wybierz te pośrednie.

4. Cena oparta na stopach kwadratowych

W tym przypadku cena zależy od metrażu powierzchni. Ta metoda, podobnie jak powyższa, jest trudna do zastosowania przez projektantów wnętrz, ponieważ nie mają oni nic wspólnego z klientem. Na przykład między dwoma klientami, których domy są blisko i są do siebie podobne, jeden może potrzebować więcej usług lub może być bardziej wymagający, a to stwarza ryzyko dla projektanta.

5. Cena oparta na stawkach godzinowych

Dotyczy to sytuacji, gdy projektant pomaga ci co godzinę. Profesjonalista jest wzywany tylko wtedy, gdy jest potrzebny, aby przedstawić swoją opinię na temat wykonywanej pracy. Opłaty różnią się w zależności od ekspertyzy, regionu i zapotrzebowania.

6. Koszt plus

Projektant wnętrz jest odpowiedzialny za proces projektowania i otrzymuje wynagrodzenie za zakup przedmiotów na zasadzie „koszt plus”. Zwykle obejmują one zyski z każdej opłaty, w tym frachtu i dostawy.

7. Stawka godzinowa + koszt plus

Tutaj fachowiec rozlicza się na godziny przy spotkaniu z klientem, przygotowaniu specyfikacji i budżetowaniu jednak zarządza zakupem elementów poprzez system cost-plus.

8. Detal lub prowizja

Oznacza to, że projektanci zarabiają prowizję na podstawie ilości produktów sprzedawanych i oferowanych przez niektórych producentów. Prowizje są wliczone w cenę przedmiotów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *